ماهی جراح دلقک
ماهی جراح دلقک

ماهی جراح دلقک (Clown Tang)

ماهی جراح دلقک (Clown Tang)+عکس

ماهی جراح دلقک از دسته ماهیان آب شور است. نام های دیگر این ماهی جراح خطی و جراح نوار آبی می باشد. دارای خطهای آبی افقی روی پس زمینه زرد روشن مایل به نارنجی می باشد. نام علمی: Acanthurus lineatus
حداقل به ۱۵۰ گالن آب برای نگهداری و مکان هایی مسدود نشده برای شنا کردن همراه ما مخفیگاه های فراوان نیاز دارد. این ماهی فعال احتیاج مبرم به آبی تمیز با اکسیژن کافی دارد. دکای ۲۲ تا ۲۵ درجه ی سانتی گراد مناسب ماهی جراح دلقک می باشد.
نسبت به انواع جراح و ماهیانی که بدن بیضی شکل مشابه یا تغذیه یکسان با این ماهی دارند، پرخاشگر می باشد.در صورت نگهداری نادرست, مستعد بیماری Ich میباشد. همچنین این ماهی قابلیت تغییر رنگ ناگهانی دارد. برای مثال در هنگام حمله به مهاجم، بدن کمرنگ و سر تیره می شود.
با توجه به این که این ماهی در کنار ماهیان دیگر از گوشت تغذیه می کند اما برای تغذیه به خزه و جلبک هم احتیاج دارد. رژیم غذایی این ماهی برای سلامت ریفها مهم است، بدین صورت که با خوردن خزه ها از رشد زیاد خزه ها و خفه کردن ریفها جلوگیری می کند.
همچنین خوردن خزه و جلبک ماهی را در برابر بیماری مقاوم میکند، از پرخاشگری ماهی کم می کند و به بهبودی ماهی کمک می کند . قرار دادن جلبک خشک روی یک سنگ و غذا دادن حداقل ۳ بار در هفته کافی می باشد.

ماهی جراح دلقک (Clown Tang)
ماهی جراح دلقک (Clown Tang)

ماهی جراح خطی و جراح نوار آبی

 (زمزار)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *