افتتاحيه نمايشگاه صنايع دستی بانوان شهر کرکوند

(تصاویر) افتتاحیه نمایشگاه صنایع دستی بانوان شهر کرکوند

(تصاویر) افتتاحیه نمایشگاه صنایع دستی بانوان شهر کرکوند

با حضور شهردار محترم شهرکرکوند٬ اعضای محترم شورای اسلامی شهر٬ مدیران داخلی شهرداری ٬ دبیر کمیسیون اموربانوان فرمانداری و جمعی از مدیران مدارس و اهالی شهر کرکوند در روز پنجشنبه ۲۱ آبانماه ۹۴ نمایشگاه و فروشگاه صنایع دستی بانوان شهر کرکوند افتتاح گردید.

این مکان به همت شهرداری و شورای اسلامی شهر کرکوند در قسمتی از مجموعه خانه اربابی جهت ارائه صنایع دستی از قبیل مینا کاری ٬چرم دوزی ٬عروسک سازی ٬ تابلو فرش و … فراهم گردیده است . پس از تلاوت کلام الله مجید درابتدای این مراسم سرکار خانم فاطمه کرمی ضمن خیر مقدم و خوش آمد گویی به حاضرین گزارشی از روند چگونگی راه اندازی این نمایشگاه ارائه نمودندو در ادامه در خصوص اینکه در کشور تقریباً ۳۰۰ نوع صنایع دستی مهم وجود دارد که حدود ۸۰% آن در استان اصفهان می باشد با توجه به اینکه استان اصفهان مهد علم و صنعت و هنرنامیده شده است و اینکه بانوان حدود نیمی از جمعیت را تشکیل می دهند و در کنار خانه داری و تربیت فرزندبه کار صنایع دستی نیز مشغول می باشند باید از هنر این هنر مندان که سرمایه ملی می باشند استفاده بهینه شود بانوان هم در این زمینه آموزشهای لازم را آموخته اند و این امرنیازمند کمک و مساعدت مسئولین را می طلبد که در سطح استان و شهرستان در زمینه های مادی و معنوی از این صنعت حمایت نمایند.

در ادامه آقای مهندس موسوی شهردار محترم کرکوند در خصوص تدوین و اجرای برنامه های شهرداری برای بانوان سطح شهر در زمینه صنایع دستی ٬امور ورزشی و فعالیتهای فرهنگی ٬ اجتماعی بانوان سخنانی ایراد نمودندشهردار کرکوند در خصوص راه اندازی بازار روز بانوان شهر که برای اولین بار در سطح استان و شهرستان در شهر کرکوند تاسیس گردیده است از زحمات شهردار سابق اقای مهندس سلطانی و اعضای محترم شورای اسلامی شهر خصوصا” سرکار خانم کرمی تقدیر و تشکر نمودند.

در ادامه این جلسه جناب آقای ملت ریاست محترم شورای اسلامی شهر  در راستای فرهنگ زندگی در خانواده ها و تغییراتی که در فرهنگ مردم بوجود آمده سخنانی ایراد نمودند. در پایان با حضور مسولین و مدعوین مراسم نمایشگاه فوق افتتاح گردید.

( با سپاس از روابط عمومی شهرداری کرکوند )

تصاویر

( زمزار )