کرفس

رفع بوی بد دهان با خوردن کرفس

( خواص خوراکیها )

رفع بوی بد دهان با خوردن کرفس

کرفس ضدالتهاب مفاصل است و یک وعده غذای آن، بوی بد دهان را از بین می‌برد. مسعود کیمیاگر افزود: کرفس سرشار از ویتامین A و C است و می‌تواند تامین‌کننده بخشی از نیازهای بدن به این دو ویتامین باشد. کرفس بسیار کم‌کالری است و حجم آن در معده زیاد می‌شود. یک لیوان آب کرفس، ۲۰ کالری و یک لیوان آب پرتقال ۱۵۰‌کالری دارد.

در بین مردم رایج شده است که کرفس یا آب آن، انسان را لاغر می‌کند ولی اشتباه است. در کرفس ترکیبی وجود ندارد که لاغرکننده باشد.  کرفس سبزی زیبا، خوش‌عطر و پرخاصیتی است و در تغذیه مردم می‌تواند جا داشته باشد. یک وعده غذای کرفس‌دار بوی بد دهان را از بین می‌برد. احتمالا موادی که در معده تولید می‌شوند، با مواد معطر کرفس ترکیب شده و از بوی بد دهان جلوگیری می‌کند.

کرفس ۲ تا ۳ درصد اسانس یا عطر دارد. کرفس تقویت‌کننده معده، تقویت‌کننده اعصاب، ضدالتهاب مفاصل، ضدباکتری، ضدافسردگی، ضدنفخ، هضم‌کننده، کاهش‌دهنده فشار خون، کاهش‌دهنده چربی خون و ادرارآور است.

بیشتر بخوانید
کرفس، پادشاه سبزیجات

کرفس گیاهی است علفی به ارتفاع ۲۰ تا ۶۰ سانتی‌متر که ساقه‌ای منشعب دارد. برگ‌های آن شفابخش، ضخیم، گل‌های آن کوچک و به رنگ سفید یا سفید مایل به سبز است. قسمت مورد استفاده این سبزی، قسمت‌های مختلف آن بویژه ریشه و برگ آن است.

( زمزار )

همچنین ببینید

کرفس

کرفس و پاکسازی کلیه ها

(خواص خوراکیها) کرفس و پاکسازی کلیه ها کرفس یک ماده ی غذایی مفید است که …