دیدار نمایندگان کشاورزان کرکوندی با فرماندار مبارکه + عکس

(فرماندار مبارکه: تمام تلاش مسئولان بر ادامه جاری بودن آب در زاینده رود است)

دیدار نمایندگان کشاورزان کرکوندی با فرماندار مبارکه + تصاویر

علی اصغر ذاکری فرماندار در جلسه با نمایندگان کشاورزان شهرستان با اشاره به آمار بارشها در سال ۹۴ گفت: میزان بارش شهرستان تا پایان اسفندماه سال گذشته ۳۶ میلیمتر گزارش شده که نسبت به سال ۹۳ حدود ۵۷ درصد کاهش داشته ایم .

وی اضافه کرد: در سال گذشته میزان ورودی آب ذخیره پشت سد ۱۹۹ میلیون متر مکعب بوده که نسبت به سال ۹۳، ۹/۲۱ درصد کاهش داشته ایم .

ذاکری با بیان اینکه بهترین زمان بارش در استان ۱۵ بهمن ماه تا ۲۸ اسفندماه می باشد افزود: متاسفانه در این بازه زمانی حدود ۷۵ درصد کاهش بارندگی را شاهد بودیم که با وجود کمبود بارش ها با مدیریت خوب استاندار و مسئولین باز هم آب در زاینده رود جاری شد.

فرماندار مبارکه اذعان داشت :بحمداله با بارش های اخیر ، اکنون آب زاینده رود جاری شد که انشاء اله در صورت ادامه داشتن بارش ها آب همچنان در رودخانه جاری شود.

وی با اشاره به وضع کاهش بارش ها در سال آبی جاری اذعان داشت: تمام تلاش مسئولان بر ادامه جاری بودن آب در زاینده رود است و هدف این است که  کشاورزان عزیز در مضیقه قرار نگیرندوبتوانند در دوره های مختلف از آب زاینده رود بهرمند شوند.

ذاکری با بیان اینکه تلاش مدیران استان و شهرستان این است که توزیع آب عادلانه صورت گیرد ،اذعان داشت : مکاتبات و پیگیری های لازم با مسئولان استان نیز انجام گرفته و امیدواریم همچون سنوات گذشته آب عادلانه توزیع شود.

گفتنی است در این جلسه نمیندگان کشاورزان مسائل و مشکلات خود را مطرح و تصمیمات لازم اتخاذ گردید.

(با سپاس از روابط عمومی فرمانداری شهرستان مبارکه)

(زمزار)