کاشت گل شاه پسند (Verbena)
کاشت گل شاه پسند (Verbena)

روش کاشت گل شاه پسند

گل شاه پسند (Verbena)
این مقاله شما را با روش کاشت گل شاه پسند آشنا خواهد کرد.
مقدمه
250 نوع مختلف از گل شاه‌پسند وجود دارد . این گیاه، انتخاب خوبی برای استفاده به عنوان مرز یک گلزار است. گل شاه‌پسند، بهتر است به صورت انبوه کاشته شود، به دلیل اینکه خیلی کوچک تر از آن است که به تنهایی پس زمینه زیبایی را ایجاد کند. گل‌های شاه‌پسند پروانه‌ها را به خود جذب می‌کنند و یک گیاه ضروری برای باغ پروانه شما می‌باشند. کاشت بذر گل‌های شاه‌پسند در داخل خانه، برای شروع فرایند کاشت آن‌ها در باغچه مناسب است. این کار مخصوصاً برای افرادی که در مناطقی با فصل رویش کوتاه زندگی می‌کنند از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است. کاشت بذر گل‌های شاه‌پسند خود را در خانه، حدود 8 تا 12 هفته قبل از آخرین سرمای احتمالی زمستانی آغاز کنید.

گل شاه پسند (Verbena)
گل شاه پسند (Verbena)

دستورالعمل‌ها
1- مقدار مساوی پودر پوست درخت کاج، کود گیاهی و پرلیت را باهم مخلوط کنید. این ترکیبی است که زمانی که مرطوب است، نرم باقی‌مانده و به راحتی تخلیه می‌شود.
2- سینی بذرهای خود را تا نیمه از این خاک پر کنید. برای شروع بذرها از خاک باغچه استفاده نکنید. خاکی که به تازگی از باغچه خارج کرده‌اید پاکیزه نیست و ممکن است انگل‌ها و بیماری‌های گیاهی در خود داشته باشد. بعلاوه خیلی سنگین بوده و به راحتی تخلیه نمی‌شود.
3- به مخلوط خاک خود آب اضافه کنید تا مرطوب شود. این کار به دانه‌ها کمک می‌کند که زمانی که کاشته شدند سر جای خود باقی بمانند. بذرها را بر روی سینی خاک خود بپاشید.
4- بذرها را با لایه‌ای نازک از کود گیاهی بپوشانید. مطمئن شوید که همه دانه‌ها پوشانده شوند، به این دلیل که بذر گل شاه‌پسند برای جوانه زدن به تاریکی نیاز دارد. سینی بذرها را در یک مکان گرم و تاریک قرار دهید. دمای مکان قرار دادن سینی را حدود 15 تا 20 روز در حدود 18 درجه سانتی‌متر نگه دارید تا بذرها جوانه بزنند. زمانی که به نظر می‌رسد که سینی در حال خشک شدن است، به آن آب بپاشید.
5- بعد از اینکه اکثر دانه‌ها جوانه زده و سبز شدند، سینی را به یک مکان نورگیر منتقل کنید. دما باید حدود 18 تا 21 درجه در طول روز و بین 12 تا 15 درجه در طول شب نگه داشته شود تا گیاه‌ها بهترین رشد را داشته باشند.
6- زمانی که اولین برگ‌های واقعی بر روی جوانه‌ها مشاهده شدند، آن‌ها را به گلدان‌های مجزا منتقل کنید. زمانی که آخرین سرمای زمستانی عبور کرد، نهال‌ها را با فاصله حدود 60 سانتی‌متری از هم بکارید.

گل شاه پسند
گل شاه پسند

نکته‌ها و هشدارها
بذرهای اضافه و بذرهایی که قبل از موعد کاشت تهیه کرده‌اید را در یک مکان سرد و خشک نگه دارید. بسته کاغذی بذرها را در یک ظرف هوا بند در فریزر نگهداری کنید.
صرفاً به اندازه کاشت سالانه خود بذر تهیه کنید، به این دلیل که با گذر زمان، قدرت جوانه زنی بذر کاهش می‌یابد.

روش کاشت گل شاه پسند (Verbena)
روش کاشت گل شاه پسند (Verbena)

(گل و گیاه)

همچنین ببینید

تصاویری از گل مرجان مینیاتوری

نگهداری از گل مرجان مینیاتوری (تاج خار)

( گل و گیاه زینتی ) نگهداری از گل مرجان مینیاتوری (تاج خار) مرجان مینیاتوری( …