عسل

نسخه‌ هایی شفابخش از عسل

( خواص خوراکیها )

نسخه‌ هایی شفابخش از عسل

آثار فسیلی بر جای مانده نشان می دهد که زنبور عسل از ۱۵۰میلیون سال پیش وجود داشته است. سنگ نگاره هایی در اسپانیا وجود دارد که ثابت می کند انسان ها حداقل ۷هزار سال پیش از عسل استفاده می کردند. عسل هم به عنوان ماده شیرین کننده و هم دارو ارزش زیادی دارد. عسل خام دارو است زیرا به شکل طبیعی، غنی از مواد معدنی، ویتامین ها، آنزیم ها، اسید آمینو و کربوهیدرات است.اما حرارت دادن عسل، ارزش غذایی آن را از بین می برد و مولکول های عسل را به نوعی چسب غیرهموژنیزه که به غشاء مخاطی می چسبد، تبدیل می کند.

عسل پخته شده سم سلولی ایجاد می کند که باعث اختلال ایمنی بدن می شود. علاوه بر آن باعث انسداد رگ های خون و تصلب شرایین و مانع از جریان خون در اعضای مهم بدن می شود. بنابراین عسل را به هیچ وجه نپزید و به طور خام مصرف کنید.

کاربردهای درمانی عسل

درمان چاقی مفرط: فشار خون و کلسترول بالا؛ صبح به صبح یک فنجان آب داغ حاوی یک قاشق مرباخوری عسل و ۵ تا۱۰ قطره سرکه سیب بخورید. عسل چربی و کلسترول بافت های بدن را از بین می برد.

درمان زخم دهان: مخلوطی از یک قاشق مرباخوری عسل و مقدار کمی زرد چوبه را به زخم های داخل دهان بمالید. این مخلوط باعث تولید بزاق دهان و خروج سموم می شود. برای سرعت بخشیدن به روند درمان هر بار آب دهان را بیرون بریزید.

برای درمان زخم داخل بدن روزی ۲بار مخلوطی از شیر ولرم و یک قاشق مرباخوری عسل بنوشید.

درمان زخم: روی گاز استریل عسل بمالید و روی زخم قرار دهید. درمان سرماخوردگی معمولی؛ روزی ۲یا ۳بار مخلوطی از نصف قاشق مرباخوری پودر دارچین و یک قاشق مرباخوری عسل بخورید.

پیشنهاد خواندن
5 خوراکی کاهنده کاسترول

درمان سینوزیت: روزی ۲یا۳ بار مخلوطی از یک قاشق مرباخوری آب تازه زنجبیل و عسل میل کنید. درمان آسم؛ مخلوطی از نصف قاشق مرباخوری پودر برگ بو، یک چهارم قاشق مرباخوری انجیر و یک قاشق مرباخوری عسل، روزی ۲تا۳ بار مصرف شود.

حالت تهوع: استفراغ و سوء هاضمه: یک سهم آب لیمو و یک سهم عسل را مخلوط کنید و روزی ۲بار میل کنید.

رفع اضطراب: یک فنجان آب پرتقال، یک قاشق مرباخوری عسل و مقدار کمی پودر جوز هندی را روزی ۲بار مصرف کنید.

کم کردن تمایل به سیگار کشیدن: قبل از سیگار کشیدن تکه های کوچک آناناس را همراه با نصف قاشق مرباخوری عسل بجوید.

درد معده: قبل از هر ناهار و شام، مخلوطی از یک چهارم قاشق مرباخوری پودر برگ بو، یک چهارم قاشق مرباخوری دانه گشنیز و یک قاشق مرباخوری عسل میل شود.

درمان تب مزمن: یک فنجان دم کرده ریحان حاوی یک چهارم قاشق مرباخوری فلفل سیاه و یک قاشق مرباخوری عسل را روزی ۲تا۳ بار مصرف کنید.

رفع سکسکه: مخلوطی از یک قاشق مرباخوری عسل و یک قاشق مرباخوری روغن کرچک را هر ۱۰دقیقه یک بار مزه مزه کنید.

توجه داشته باشید، عسل خام برای نوزادان زیر ۱۸ماه توصیه نمی شود.

( زمزار )

همچنین ببینید

عسل

درمان سینوزیت با مصرف عسل

(خواص خوراکیها) درمان سینوزیت با مصرف عسل محققان دریافتند که عسل به بهبود علایم سینوزیت …