انگور و پرتقال

آشنایی با 2 میوه چربی سوز

( خواص خوراکیها )

آشنایی با 2 میوه چربی سوز

نتایج بررسی های محققان نشان می دهد پرتقال و انگور قرمز برای کاهش وزن موثر هستند. پرتقال حاوی هسپرتین و انگور قرمز حاوی ترانس رزروراترول است که در ترکیب با هم بمب چاقی را خنثی می کند. ترکیبات این دو میوه برای مقابله با دیابت و بیماری های قلبی موثر هستند. پرتقال حاوی هسپرتین و انگور قرمز حاوی ترانس رزوراترول است که در ترکیب با هم بمب چاقی را خنثی می کند

محققان بررسی های خود را روی 32 فرد مبتلا به اضافه وزن و چاقی مفرط سنین 18 تا 80 سال شروع کردند. تمام این شرکت کننده ها کپسولی حاوی دو ترکیب ذکر شده  ی این دو میوه دریافت کردند که باید به مدت 8 هفته و روزانه یک عدد مصرف می کردند. داوطلب ها نباید تغییری در رژیم غذایی و فعالیت های بدنی شان می دادند.

سپس محققان میزان قند خون این افراد را بررسی کرده و متوجه کاهش میزان قند خون، بهبود عملکرد انسولین، کاهش التهاب رگ های خونی و افزایش فعالیت پروتئین GLO1 در داوطلب ها شدند. این پروتئین اثرات منفی قند را خنثی کرده و باعث کاهش خطر ابتلا به دیابت نوع 2 می شود.

به گفته محققان این دستاورد پیشرفت شگفت انگیزی در درمان این بیماری ها ایجاد کرده است. با این حال مصرف روزانه  ی پرتقال و انگور نمی تواند چنین فوایدی را به همراه داشته باشد و باید بیش از 10 لیتر آب پرتقال و آب انگور در روز مصرف شود تا تأثیر لازم را بگذارد.

در واقع افرادی که دچار چاقی مفرط دیابت و خطر بالای ابتلا به بیماری های قلبی هستند باید برای جذب دوز دارویی این ترکیبات از کپسول های تولید شده استفاده کنند.
با این حال شما می توانید با مصرف این دو میوه ی خوشمزه و مفید به سلامتی تان خدمت کنید.

پیشنهاد خواندن
خواص بهداشتى و درمانی آب از نظر اهل بیت (ع)

( تبیان )

همچنین ببینید

پرتقال

پرتقال دوستی برای تناسب اندام

(خواص خوراکیها) پرتقال دوستی برای تناسب اندام شاید نیازی به گفتن نداشته باشد که پرتقال …