شنبه , تیر ۲۱ ۱۳۹۹
فلفل سرخ

فلفل تند و پیشگیری از دیابت

( خواص خوراکیها )

 فلفل تند و پیشگیری از دیابت

پژوهشگران اعلام کردند: فلفل تند در پیشگیری از بروز دیابت موثر است.

یک پژوهشگر هندی در مطالعات خود دریافته است که فلفل تند در پیشگیری از دیابت و بیماری های قلبی عروقی که مهم ترین عوامل مرگ و میر در کشورهای رو به توسعه هستند، مفید و موثر است.

کران آهوجا، محقق دانشکده تحقیقات علوم حیات بشر در دانشگاه تاسمانی، درباره یافته جدید خود متذکر شد: این احتمال وجود دارد که روزی فلفل جایگزین آسپیرین شود و یا با آسپیرین به عنوان دارویی برای پیشگیری و درمان بیماری های قلبی – عروقی ترکیب شود.

آسپیرین به تنهایی عوارض جانبی نامطلوب و مضری دارد که باعث خونریزی معده در بیماران مصرف کننده می ‌شود.

این محقق به همراه تیم پژوهشی دانشگاهی خود، روی فعالیت بیولوژیکی دو ماده فعال در فلفل به نام‌های “کاپسایسین” و “دی هیدروکاپسیایسین” مطالعه و آزمایش کردند.

این آزمایشات نشان داد که مواد شیمیایی کاپسایسینوئید علاوه بر این که قابلیت پایین آوردن قند خون و سطح انسولین، کاهش تشکیل چربی‌ ها در دیواره‌ های سرخرگی و جلوگیری از تشکیل لخته‌ های خونی را دارند، برخی از عوارض جانبی داروهای رایج و قدیمی را نیز ندارند.

به گفته محققان، بیماری های قلبی عروقی در عصر حاضر بار قابل ملاحظه‌ای را بر جمعیت جهان و نظام ‌های خدمات بهداشتی دنیا تحمیل می ‌کند و همین عامل متخصصان را بر آن داشته تا شیوه‌ های نوین و کارآمد برای پیشگیری را جستجو کنند.

( زمزار )

همچنین ببینید

برگ انبه

فواید دارویی برگ های انبه

(خواص خوراکیها) فواید دارویی برگ های انبه در مقابله با دیابت و آسم برگ های …