مبعث

پیام و متن تبریک عید مبعث

( اس ام اس و جملات تبریک عید مبعث )

پیام و متن تبریک عید مبعث

بیست و هفتمین روز ازماه رجب، مردی از تبار پاکان و از سلاله ابراهیم بت شکن، برسریر نبوت می‌نشست که کامل ترین انسان بود و شایسته ترین فرد برای دریافت مدال پرافتخار رسالت.
( این روز را بر همه پیروان ایشان تبریک عرض می‌کنم )
*
*
عید مبعث سالروز آن هنگام که پیامبر آخرین در بیست و هفتمین روز رجب به نجات انسان‌ها شتافت، مبارک باد
*
*
خدا خواست تا چهره آفرینش را روشن کند «محمد» را آفرید، خواست تا بر آدمیان منت نهد و تاریخشان را به طراوت بهار مبدل سازد و شب کائنات را به روز روشنایی و فروغ وحی بیاراید، «مصطفی» را برگزید. محمد دیباچه زرین کتابی بود که کلماتش جوشیده از وحی و فرود آمده از عرش و نازل شده از ملکوت بود. عید مبعث روز نزول برکت بر شما مبارک باد.
*
*
آن شب، شب بیست و هفتم از ماه رجب بود و محمد غرق در اندیشه، که ناگاه صدایی گیرا و گرم در فضا پیچید: بخوان. محمد در هراس وهم آلود به اطراف نگریست. صدا دوباره گفت: بخوان. این بار محمد با بیم و تردید گفت: من خواندن نمی‌دانم. صدا پاسخ داد: بخوان به نام پروردگارت که بیافرید. آدمی را از لخته خونی آفرید. بخوان و پروردگار تو ارج مندترین است؛ همو که با قلم آموخت و به آدمی آن چه را نمی‌دانست، بیاموخت. و او هرچه را که فرشته وحی فروخوانده بود باز خواند. این اولین گل واژه وحی بود که بر آخرین پیامبر خدا فرود آمد. عید باسعادت مبعث را خدمت کلیه عاشقان آن حضرت تبریک عرض می‌نمایم.
*
*
عید سعید مبعث: روز بیداری عاطفه‌هایی که در خواب عظیم غفلت انسانیت آرمیده بودند؛ روز شکوفایی ارزش‌هایی که قرن‌ها در خاک تیره جهل مدفون می‌شدند و روز برانگیختن خردهایی که در کابوس دهشتناک هوس‌پرستی‌ها، خرافه‌گرایی‌ها و جهل‌پیشگی‌ها، پریشان گشته بودند؛ بر همه مسلمانان جهان مبارک باد.
*
*
بهار بی خزان، روی محمد
بهشت جاودان، کوی محمد
منور می‌شود چون ماه از مهر
دلی گر رو کند، سوی محمد
معطر ساخت گلزار جهان را
شمیم تار گیسوی محمد
عید مبعث بر عاشقان حضرت محمد تبریک و تهنیت باد
*
*
مبعث پیامبر خاتم پایان همه تباهی‌ها و سیاهی‌ها، روز مرگ جهل‌ها و ابوجهل‌ها، روز خشکیدن شریان شرک و روز مرگ تمامی حقارت‌ها، شقاوت‌ها و قساوت‌ها بر عموم حق‌جویان مبارک باد
*
*
«بعثت» نعمت خدا بر بشریت و منت آفریدگار بر انسان بود. بعثت طلوعی بود که خورشید حق را از خاور تاریخ، تاباند. عید مبعث مبارک باد
*
*
در بیست و هفتم رجب، غار حَرا جلوه گاه نور خدا گشت و پیام دانایی در رواق هستی طنین انداز شد. مبعث عیدی برای آنان است که عاشق نور هستند. عید مبعث بر شما مبارک باد
*
*
بعثت فصلی بهاری در پهنه قرون بود که خداوند، محمد را هم چون گلی زیبا بر دامن رسالت نهاد و سرزمین بطحا را با فروغ چهره این خورشید، تابان کرد. عید سعید مبعث را به شما تبریک عرض می‌نمایم.
*
*
محمد آمد تا ظلمت جاهلیت را بزداید، فطرت‌ها را برانگیزد و بشریت را به کمال رساند. دامنه بعثتِ آن مبعوث خاتم تا همیشه روزگار گسترده است و پرچم نامش، بر بام بلند گیتی در اهتزاز ابدی است. سالروز این اتفاق عظیم را خدمت شما و همه پیروان حضرت ختمی مرتبت فرخنده باد
*
*
ساقی بیا که بزم طرب، زیب و فر گرفت
وجد و نشاط در همه خشک و تر گرفت
«اقرأ بِاسمِ ربک» ای عندلیب دوست
باید نوای عشق در این بزم برگرفت
عاشقان عیدتان مبارک باد
*
*
حضرت محمد صلی الله علیه و آله در زلال جاری نبوت خداوندی و در پرتو گوهر گران‌سنگ وسعت اندیشه، سعه صدر و حُسن تدبیر والای خویش، توانست هدایتگر راه نور بر همه مردمان و در همه زمان‌ها باشد. عید برانگیخته شدن آن بزرگوار به پیامبری را خدمت سروران ارجمندم تبریک می‌گویم.
*
*
خدای سبحان، برای وفای به وعده خود و کامل گردانیدن دوران نبوت، حضرت محمد را مبعوث کرد؛ پیامبری که از همه پیامبران، پیمان پذیرش نبوت او را گرفته بود، نشانه‌های او شهرت داشت و تولدش بر همه مبارک بود. در روزگاری که مردم روی زمین دارای مذاهب پراکنده، خواسته‌های گوناگون و روش‌های متفاوت بودند، عده‌ای خدا را به پدیده‌ها تشبیه کرده و گروهی نام‌های ارزش مند خدا را انکار و به بت‌ها نسبت می‌دادند، و برخی به غیر خدا اشاره می‌کردند. پس خدای سبحان، مردم را به وسیله محمد صلی الله علیه و آله از گمراهی نجات داد و هدایت کرد و از جهالت رهایی بخشید. سالروز این واقعه باشکوه به مسلمین جهان مبارک باد.
*
*
هستی اگر صدفی گوهرپرور است، آن گوهر، وجود حضرت رسول صلی الله علیه و آله است که به «تکوین» معنا بخشیده است و خداوند را، چه تدبیرهای شگفت و زیباست در آراستن چهره خلقت و افروختن مشعل هدایت. اکنون سزاوار است که به مناسبت این فرخنده سالروز تبریکات فراوان خویش را به شما عرضه دارم. امید که پیرو واقعی ایشان باشیم.
*
*
محمد ظهور کرد و اوهام را زدود و پرستش بت‌ها را حرام کرد. او مردم گمراه را به راه راست هدایت نمود و ننگ جاهلیت را از جامعه عرب برطرف ساخت و آن‌ها را از خضیض جهل و نادانی رهانید و به مقام عالی انسانی رسانید. عید مبعث بر شما و کلیه دل‌آگاهان جهان مبارک باد.
*
*
بیست و هفتم ماه رجب مصادف با شکوه مندترین لحظه تاریخ بر دانایان و اندیشمندان مبارک باد.
*
*
خورشید، پرتویی ز جمال محمد است
جبریل، جلوه‌ای ز جلال محمد است
وحی خدا، سرود ملک، ذکر مؤمنین
صلوات بر محمد و آل محمد است
عید سعید مبعث را به همه مسلمانان تبریک عرض می‌نمایم.
*
*
محمد اولین نور، آخرین فرستاده، برترین انسان و گل سرسبد هستی برانگیخته شد تا تلاش همه انبیای الهی را فرجامی جاودانه باشد. بعثت عصاره همه پیشوایان آسمانی مبارک باد.
*
*
زیباترین تصویر از بعثت رسول اکرم صلی الله علیه و آله و جهان پیش از آن، درکلام امیر بیان، حضرت علی علیه السلام آمده است. آن پرورده مکتب محمد در نهج البلاغه چنین می‌فرماید:«پروردگار رسولش محمد را در هنگامه‌ای فرستاد که فاصله قطع رسالت‌های آسمانی و وحی الهی به درازا کشیده بود. مردمان درخواب بلند بی خبری فرو رفته و فتنه‌ها کمر به تباهی آفرینی بسته بودند. آتش جنگ‌ها زبانه می‌کشید. دنیا تیره بود و پرفریب، خزان زده بود و یأس آفرین و بی برگ و بار. خشک سالیِ معنویت بود و قحطی حقیقت. نشانه‌های هدایت فرسوده و پرچم‌های گمراهی افراشته بود…. روزگاری بود میوه اش فتنه، خوراکش مردار و کسب و کارش آلوده، در دل‌ها هراس بود ودر دست‌ها شمشیر» که در این هنگام، خداوند پیامبرش محمد را برانگیخت.
*
*
هزار و چهارصد و اندی سال از بعثت آخرین سفیر الهی و برترین پیامبر هستی می‌گذرد، جهان تشنه حقیقت، همواره از زلال هدایت آن پیام آور نور سیراب گشته است و در پرتو تعالیم آن منجی بشر، زندگی‌سازترین فرهنگ‌ها را گسترده و انسان‌سازترین ارزش‌های اخلاقی را نهادینه کرده است. درود بر حبیب خدا، محمد که جهان را از حلاوت محبت خداوند پرکرد و زمان و تاریخ را از موج تکبیر آکند و عید بزرگ مبعث مبارک باد.
*
*
بعثت محمد از الطاف بی پایان خداوندی بود که جلوه‌های شکوهمندش تا کرانه‌های ناپیدای زمان امتداد یافته است. در آن روز آسمانی، پس از قرن‌ها خشک سالی معنویتِ مزرعه حیات، ابرهای سایه گستر رحمت الهی بر کویر اندیشه‌ها سایه انداخت و باران عشق، مهر ورزیدن و مهربان زیستن بر کویر تفتیده دل‌ها بارید. باردیگر باغ رسالت به بار نشست و زیباترین شکوفه هستی شکوفا شد و دل نورانی محمد، تجلی گاه نام و کلام خدای سلام و آیین اسلام گشت. روز مبعث، روز سربلندی انسان و روز بلندای بانگ توحید، بر همه گیتی مبارک.
*
*
سائل درمانده اگر که در سرای محمد(ص) را بکوبد، هرگز ناامید نمی‌گردد، ای که ندای اذان به گوش تو رسیده، هان که به ندای اشهد ان محمد (ص) رسول الله گوش بسپار و بر او صلوات بفرست. مبعث رسول اکرم بر همه مسلمانان جهان مبارک باد.
*
*
صوت «اقرا باسم ربک الذی خلق» بر گوش جان می‌رسد. از غار حرا آیات رحمن و رحیم پدید آمده است و با نخستین حروف، قرآن کریم به زمین نازل می‌شود. عید بزرگ مبعث مبارک.
*
*
از غار حرا خلق عظیم آمده است. امشب که شب مبعث احمد است، زمین و آسمان مشمول همه عطای سرمد هستند. این روز عظیم را به شما تبریک عرض می‌کنم و از خداوند بهترین عطا را برایتان آرزومندم.
*
*
مبعثش با «اقرا باسم ربک» آغاز، با «انااعطیناک الکوثر» بیمه و با «الیوم اکملت لکم دینکم» جاودانه شد. عیدتان مبارک
*
*
امروز پیامبری به رسالت برانگیخته می‌شود که آیین او ای تا قیامت جاودان خواهد بود. رسولی که دشمن نیز در برابر منطق زیبا و کلام شیرین او دل از کف می‌دهد. عید مبعث را به شما و همه مسلمانان جهان تبریک عرض می‌کنیم.
*
*
روی محمد نورانی و زیباست، هم ایشان که از سوی خدا به خاتم المرسلین بودن انتخاب شده است. نوری به رخسار محمد بخشیدند و شادباش ما را برای این روز خجسته پذیرا باشید.
*
*
مبعث روز برگزیده شدن مردی که خرد پابست او است. چراغ ماه و خورشید در دستان او قرار دارد و گلواژه‌های وحی به سوی او سرازیر می‌شود، بر بشریت مبارک و فرخنده باد.
*
*
بر قامت دلربای محمد(ص) پیامبری ختم شد و آوازه بلند فردی که خواندن و نوشتن نمی‌دانست، در جهان پیچید. این بالاترین دلیل برتری پیامبر ماست بر تمامی انسان‌ها. عید مبعث مبارک.
*
*
آن شب، شب بیست و هفتم رجب بود. محمد غرق در اندیشه بود که ناگهان صدایی گیرا و گرم درغار پیچید :بخوان! بخوان به نام پروردگارت که بیافرید، آدمی را از لخته خونی آفرید، بخوان که پروردگار تو ارجمندترین است، همو که با قلم آموخت، و به آدمی آنچه را که نمی‌دانست بیاموخت… عید مبعث مبارک باد.
*
*
روزگاری بود میوه‌اش فتنه، خوراکش مردار، زندگی‌اش آلوده، سایه‌های ترس، شانه‌های بردگان را می‌لرزاند، تازیانه ستم، عاطفه را از چهره‌ها می‌سترد. تاریکی، در اعماق تن انسان زوزه می‌کشید و دخترکان بی گناه در خاک سرد زنده به گور می‌شدند و در این هنگام بود که محمد(ص) بر چکاد کوه نور ایستاد و زمین در زیر پاهای او استوار گردید. بعثت رسول اکرم مبارک باد.
*
*
مبعث، روز برانگیختن خِردهای دفن شده در تابوت خرافه گرایی و جهل پیشگی، عیدتان مبارک
*
*
رفته خود از عرش تا به فرش سراسر زیر فلک سایه لوای محمد (صلی الله علیه و آله) نوری سیاره یافت راه هدایت تا که شدش عشق رهنمای محمد (صلی الله علیه و آله) عید مبعث بر همگان مبارک
*
*
ای که ندای اذان رسید به گوشت،‌ هان که به گوشت رسد ندای محمد (صلی الله علیه و آله)، برخیز و وضوی عشق بگیر و نماز شکر بخوان. مبعث رسول اکرم بر همه مسلمانان جهان مبارک باد
*
*
باران نور، دستان خسته تاریخ را روشن کرد و طلیعه ایمان بر بلندای انسانیت درخشید. برترین تجلی خدا در کسوت آفتاب، معراج را زمزمه کرد و برگزیده شد برای خواندن اولین آیات نور:
إِقْرَاءَ بِاسْمِ رَبکَ الذِیَ خَلَقَ…

**

به اهل مکه خبر دهید، مردی از بالا می‏‌آید تا قطره قطره، دریا را به جان قلب‏‌های سنگی بچشاند و خبر دهد از روزی که خواب از سر دیوارها خواهد پرید و پرندگان ایمان، در تمام زمین، نامه ‏رسانِ رسالت او خواهند شد.
*
*
تمام آفرینش سبز پوش است
حریم عرش لبریز از سروش است
ملایک پای کوبان نغمه بر لب
محمد خلعت بعثت به دوش است
عیدتان مبارک

**

عید سعید مبعث، آغاز راه رستگارى و طلوع تابنده مهر هدایت و عدالت، مبارک باد

**

بعثت، امید انسان به فردایی روشن است. بعثت، نشانه مهرورزی خدا با خاکیان و باران رحمت بی‌‌حد او بر زمینیان است. بعثت پیامبر اکرم(ص) مبارک باد

**

بعثت عید شکوفایی خوشبوترین گل هستی مبارک باد
*
*
ای آئینه‌دار روی خدا هستی ما به فدای تو باد که با مبعوث شدن تو غار حرا قبله عاشقان شد. مبعث رسول اکرم بر همه مسلمانان جهان مبارک باد
*
*
ای از خدا لبریز اقرأ یا محمد
یا مصطفی برخیز اقرأ یا محمد
تا کی بشر را ذلت و پستی محمد
برخیز ای گم گشته هستی محمد
عید بزرگ مبعث مبارک
*
*
مبعث، عید بزرگ نجات از حیرت و سرگردانی، عید ختم ناامیدی، عید تمایز عدل و ظلم، عید بیداری و تعهد، عید هدایت بعثت پیامبر اکرم(ص) مبارک باد

**

مکه آهنگ، به گلواژه اقرأ بنواز
کعبه از جا کن و تا غار حرا کن پرواز
یا محمد سخن خویش ز لا کن آغاز
خیز از جا به بت و بتگر و بت خانه بتاز

همچنین ببینید

عید مبعث

پیام های زیبا برای تبریک عید مبعث

( اس ام اس های زیبا برای عید مبعث ) پیام های زیبا برای تبریک …